Aktualności


INFORMACJA

2020-05-08

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu – mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną – od miesiąca maja 2020 r. uruchamia linię wsparcia psychologicznego, informacyjnego i doradczego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego. Porady udzielane są bezpłatnie.
Wielkopolska INFOlinia Wsparcia dostępna jest w godzinach od 8.00 do 20.00 przez 7 dni w tygodniu pod wskazanymi w załącznikach numerami telefonów lub adresami e-mail.
Ze wsparcia mogą skorzystać osoby starsze, osoby w kryzysie psychicznym oraz osoby doświadczające przemocy:
• Wsparcie dla seniorów obsługiwane jest przez Fundację ORCHidea.
• Wsparcie dla osób doświadczających przemocy obsługiwane jest przez Poznańskie Centrum Profilaktyki Społecznej (PCPS).
• Wsparcie dla osób w kryzysie psychicznym i ich rodzin obsługiwane jest przez Stowarzyszenie Osób i Rodzin Na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Zrozumieć i Pomóc”.

Dołączone pliki:


Życzenia Wielkanocne

2020-04-09

Najserdeczniejsze Życzenia Wielkanocne

Dołączona galeria:

Życzenia Wielkanocne

  10 kwietnia 2020 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej nieczynny

  2020-04-07

  UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE 10 KWIETNIA 2020 ROKU
  GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W KOŚCIANIE
  BĘDZIE NIECZYNNY


  INFORMACJA

  2020-03-23

  W związku z rozprzestrzenianiem się na terytorium Polski koronawirusa SARS-CoV-2) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, że od dziś do odwołania w godzinach 15.15 do 19.00 - został uruchomiony dodatkowy numer telefonu, pod którym pracownicy socjalni udzielą niezbędnych informacji
  osobom, które potrzebują pomocy
  Numer 721 660 226


  POMÓŻMY SENIOROM

  2020-03-20

  W związku z rozprzestrzenianiem się na terytorium Polski koronawirusa SARS-CoV-2):
  Zachęcamy do sąsiedzkiej i rodzinnej pomocy seniorom, osobom samotnym i niepełnosprawnym, by mogły one do minimum ograniczyć wychodzenie z domu. Chodzi głównie o zrobienie niezbędnych zakupów w sklepie czy aptece.
  Zachęcamy do utrzymywania stałego kontaktu telefonicznego z seniorami, tak aby nie czuli się samotnie i pozostawieni sami sobie.
  Jednocześnie uczulamy seniorów, aby zachować ostrożność przed oszustami, którzy mogą pod pretekstem zrobienia zakupów wyłudzać pieniądze.
  Bądźmy odpowiedzialni. Warto sobie pomagać w tym trudnym dla wszystkich czasie.


  Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zamknięty dla interesantów

  2020-03-16

  Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zamknięty dla interesantów
  W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego od poniedziałku 16 marca do odwołania Urząd Gminy Kościan oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będą zamknięte dla interesantów. Kontakt z urzędnikami będzie możliwy za pośrednictwem telefonów lub mailowo, a także za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP. W wyjątkowych sytuacjach prosimy umawiać się z pracownikami po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

  Dane kontaktowe:

  ☎️ Urząd Gminy Kościan, tel. 65 512 10 01, sekretariat@gminakoscian.pl

  Telefony wewnętrzne - TUTAJ

  Awarie wodno - kanalizacyjne - TUTAJ

  ☎️ Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, tel. 65 512 07 26, 65 512 35 43, gops@gopskoscian.pl
  Telefony wewnętrzne - TUTAJ


  Apel Wójta do mieszkańców Gminy Kościan

  2020-03-11

  Szanowni Mieszkańcy Gminy Kościan!
  W związku z sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zwracam się do Państwa z prośbą o ograniczenie do minimum wizyt w Urzędzie Gminy Kościan i Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, a także unikanie uczestnictwa w zorganizowanych imprezach i zgromadzeniach. Zachęcam do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej:
  - Urząd Gminy Kościan (tel. 65 512 10 01) (e-mail: sekretariat@gminakoscian.pl),
  - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie (tel. 65 512 35 43) (e-mail: gops@gopskoscian.pl), czy Elektronicznej Skrzynki Podawczej ePUAP. Proszę o śledzenie na bieżąco informacji na stronie www.gminakoscian.pl oraz na portalu https://www.facebook.com/gminakoscian/
  Proszę o zrozumienie powagi sytuacji.
  Andrzej Przybyła
  /-/ Wójt Gminy Kościan


  Koronawirus

  2020-03-04

  Gminne Centrum Zarzadzania Kryzysowego Wójta Gminy Kościan podaje informacje-plakat dotyczący koronawirusa do wykorzystania w działalności informacyjnej:

  Całodobowa pomoc w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem

  W przypadku wystąpienia objawów i okoliczności wskazujących na możliwość zarażenia koronawirusem, należy w pierwszej kolejności skontaktować się z dyżurnym Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – tel. 607 522 901 (dyżur całodobowy). Dyżurny przeprowadzi wywiad chorobowy i w razie konieczności wskaże jak dalej postępować.
  Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił też całodobową infolinię w zakresie postępowania w sytuacji wystąpienia niepokojących objawów: tel. 800 190 590.

  Dołączone pliki:


  Wyniki konkursu 2020

  2020-03-02

  Zarządzenie Nr 12 / 2020 z dnia 25.02.2020r. w sprawie: rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wykonywanie w 2020 roku przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego zadań publicznych będących realizacją zadań samorządu gminnego w zakresie pomocy społecznej, w formie usług opiekuńczych na rzecz osób z terenu Gminy Kościan.

  Dołączone pliki:


  Kryzysownik

  2020-02-25

  Zapraszamy do pobrania i zapoznania się z pierwszą wersją poradnika, w którym zawarte są krótkie wskazówki jak rozpoznać sygnały nadchodzącego kryzysu psychicznego, w jaki sposób towarzyszyć osobie cierpiącej oraz dokąd zwrócić się o pomoc.

  Dołączone pliki:


  Otwarty konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej

  2020-02-03

  Zarządzeniem Nr 7 / 2020 z dnia 30.01.2020r. w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wykonywanie w 2020 roku przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego zadań publicznych będących realizacją zadań samorządu gminnego w zakresie pomocy społecznej.

  Dołączone pliki:


  Odwiedziny najstarszych mieszkańców Gminy Kościan

  2019-12-30

  Wójt Gminy Kościan, Andrzej Przybyła wraz z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie, Bożeną Lewińską, odwiedzili 25 najstarszych mieszkańców Gminy Kościan.
  Okazją do spotkania były święta Bożego Narodzenia, a odwiedziny miały miejsce tuż przed świętami, 23 grudnia. Odwiedzane były osoby, które w bieżącym roku skończyły 90 lat (14 osób), a także wszyscy 95-latkowie i starsi (11 osób).
  Wszystkim osobom przekazano wraz ze skromnymi upominkami życzenia świąteczno – noworoczne. Jubilaci byli mile zaskoczeni i cieszyli się ze spotkania, dziękując za pamięć o nich. Wielu z nich nie ukrywało wzruszenia.
  Wśród osób, które dożyły szacownego wieku przeważają kobiety (17), a najstarsza mieszkanka gminy Kościan obchodziła w październiku br. swoje 100 urodziny.

  Dołączone pliki:


  Życzenia Świąteczne

  2019-12-20

  Wesołych Świąt!

  Dołączona galeria:

  Życzenia Świąteczne

   Informacja o udzieleniu zamówienia

   2019-12-19

   "Udzielenie schronienia osobom bezdomnym z terenu Gminy Kościan poprzez zapewnienie tymczasowego miejsca w schronisku dla bezdomnych, noclegowni".

   Dołączone pliki:


   24 grudnia 2019 r. (Wigilia) Ośrodek nieczynny

   2019-12-03

   Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie uprzejmie informuje, że w dniu 24 grudnia 2019 r. (Wigilia) tut. Ośrodek będzie nieczynny.


   Zapytanie ofertowe - udzielenie schronienia osobom bezdomnym z terenu Gminy Kościan

   2019-12-02

   Dołączone pliki:


   Apel do mieszkańców gminy Kościan - zima 2019/2020

   2019-11-21

   W związku ze zbliżającym się okresem zimowym i potrzebą zapewnienia bezpiecznych warunków egzystencji mieszkańcom Gminy Kościan, zwracamy się do Państwa z apelem o czujność i wrażliwość w stosunku do osób zagrożonych i potrzebujących pomocy.
   Dotyczy to zarówno osób bezdomnych, zagrożonych zamarznięciem, jak i innych osób zagrożonych z powodu wieku, samotności, problemów w poruszaniu się, niepełnosprawności czy innych problemów zdrowotnych.
   Jeżeli widzicie Państwo w swoim otoczeniu osoby potrzebujące, pozbawione dachu nad głową, opału, czy w inny sposób zagrożone, prosimy sygnały te kierować do odpowiednich służb: Policja, Pogotowie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie.
   Licząc na współpracę, mamy nadzieję, że podjęte odpowiednio wcześnie wszechstronne działania w zakresie rozeznania potrzeb, skoordynowanie działań wszystkich służb oraz pomoc międzysąsiedzka przyczynią się do złagodzenia negatywnych skutków niskich temperatur i pomogą uniknąć tragicznych w skutkach następstw zimy.
   Osoby bezdomne z terenu Gminy Kościan schronienie uzyskać mogą w Schronisku dla Bezdomnych Pogotowia Społecznego w Poznaniu ul. Bydgoska 6/7 .
   W przypadku zaistnienia zagrożenia zdrowia i życia prosimy o kontakt telefoniczny :
   Numer alarmowy : 112
   Policja : 997 lub 65 511 62 00
   Pogotowie ratunkowe : 999
   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej: 65 512 35 43; 65 512 07 26
   w godz. : 8.00 – 17.00 w poniedziałki
   7.30-15.15 od wtorku do piątku.


   EWAKUACJA

   2019-11-12

   Dołączona galeria:

   EWAKUACJAEWAKUACJAEWAKUACJAEWAKUACJAEWAKUACJA

   pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...

   Dołączone pliki:


   Setne urodziny pani Cecylii

   2019-10-09

   Cecylia Marach z Kokorzyna skończyła sto lat. Urodziny obchodziła 2 października. Na uroczystość zjechała blisko setka gości. Była msza odprawiona przez ks. Czesława Bartoszewskiego i rodzinne spotkanie w świetlicy wiejskiej.

   Dołączona galeria:

   Setne urodziny pani CecyliiSetne urodziny pani CecyliiSetne urodziny pani CecyliiSetne urodziny pani CecyliiSetne urodziny pani Cecylii

   pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...

   Dołączone pliki:
   Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

   przejdź do góry...

   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie. ul. Młyńska 15, 64-000 Kościan tel. (65) 512-07-26

   Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji