Internetowy serwis informacyjny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie 2019-09-20
 
 
      Menu Główne
      Aktualności
      Akcja zima
      Terminy wypłat świadczeń
      Świadczenia
      Druki
      Wymagane dokumenty
      Projekt EFS "Tęcza"
      Europejski Fundusz Społeczny
      Karta Dużej Rodziny
      Działania na rzecz Seniorów
      Prawo
      Telefony zaufania
      Ważne adresy
      Polecane strony
      Przemoc
      Przetargi
      Nabory na stanowiska
      Biuletyn Informacji Publicznej
      Ochrona Danych Osobowych
      Kontakt
Wrzesień 2019
  Aktualności

Dekada Wrzosu

2019-09-12

Klub Seniora ,,Wrzos’’ z Kurzej Góry świętował 10-lecie. Świętowano przed tygodniem w Zajeździe ,,U Dudziarza’’ w Kościanie. Była okazja do podsumowania dotychczasowej działalności, podziękowań i wspólnej zabawy
Wraz z seniorami świętowali: wójt gminy Kościan Andrzej Przybyła, radny z Kurzej Góry Marcin Kowalski, Bożena Lewińska – dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie, sołtys Kurzej Góry Alfred Kołodziej i Grzegorz Ratajczak, który był pierwszym sekretarzem klubu.
Przewodnicząca Danuta Kmieciak przypomniała początki klubu, które sięgają 2009 r. 18 sierpnia odbyło się zebranie założycielskie z inicjatywy ówczesnego sołtysa wsi Marka Jagodzińskiego. Pierwszą przewodniczącą była Małgorzata Sikora, która pełniła tę funkcję do 2013 r. Od tego momentu stery w klubie przejęła Danuta Kmieciak. Od października 2014 r. Bożena Michalak prowadzi kronikę klubową. Trzy tomy wypełnione zdjęciami, opisami wycieczek i spotkań, życzeniami można było obejrzeć podczas uroczystości. W 2015 r. seniorzy z Kurzej Góry zajęli pierwsze miejsce w V Turnieju Rekreacyjno-Sportowym Podopiecznych Ośrodków Pomocy Społecznej zorganizowanym przez Dom Dziennego Pobytu w Kościanie. Dziś w Klubie Seniora ,,Wrzos’’ działa 32 seniorów. Każdy uczestnik jubileuszu otrzymał okolicznościowy buton.
- W ciągu dziesięciu lat wyjeżdżaliśmy na wycieczki, by zwiedzić różne miejscowości, spotykaliśmy się na zebraniach, grillach, spotkaniach opłatkowych i okolicznościowych z okazji Dnia Kobiet, czy Dnia Seniora. Co roku uczestniczymy w Igrzyskach Trzeciego Wieku w Racocie, Targach Viva Seniorzy w Poznaniu, dożynkach gminnych i wiejskich w naszej miejscowości. Pamiętamy o imieninach seniorów. Kilku z nas brało udział w plenerowym spotkaniu przy ruinach kościoła świętego Marcina w Gryżynie. Byliśmy też na jarmarku bożonarodzeniowym we Wrocławiu – przypomniała przewodnicząca Kmieciak, zapewniając, że przez dekadę istnienia klubu seniorzy nie mogli narzekać na nudę. - Gościliśmy w klubie policjantów, strażaków, farmaceutę. Braliśmy udział w zajęciach ,,Twórczy senior’’, poznaliśmy metodę decupage, z pomocą Kamili Kuczyńskiej i Marty Kaczmarek z GOPS-u robiliśmy ozdoby bożonarodzeniowe i wielkanocne. Były też smutne chwile, kiedy towarzyszyliśmy naszym koleżankom i kolegom w ostatniej drodze.
Jak wspomniała przewodnicząca, na każde spotkanie przy kawie seniorki pieką ciasta. Nie inaczej było podczas 10-lecia klubu. Oprócz zamówionego w cukierni jubileuszowego tortu, seniorki przygotowały rozmaite domowe wypieki.
Była okazja do podziękowań i składania życzeń. Przewodnicząca Danuta Kmieciak podziękowała paniom z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za dbałość o seniorów, organizowanie im czasu i poświęcanie własnego.
- Senior to człowiek nie tylko mądry i dający dobry przykład młodym pokoleniom, ale także pogodny i szczęśliwy. Życzę wszystkim seniorom dużo zdrowia, pogody ducha i wszelkiej pomyślności – życzyła kolegom z klubu jego przewodnicząca.
- Cieszę się, że tak prężnie działacie, korzystając z ciekawej oferty Ośrodka Pomocy Społecznej i Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Gminy Kościan. Dziękuję, że możemy korzystać z waszej wiedzy i życiowego doświadczenia. Życzę fantastycznej zabawy i pomyślności na kolejne dziesiątki lat – powiedział wójt Przybyła wręczając na ręce przewodniczącej czek na 740 zł. - Umożliwi on realizację kolejnych działań i planów.
Nie zabrakło upominków, listów gratulacyjnych i kwiatów. Odśpiewano chóralne ,,Sto lat’’ i wzniesiono toast za dalsze lata działalności, a przy wspólnym stole zajadano obiad. Przy muzyce granej na żywo przez Henryka Dobrasia seniorzy zaśpiewali.
Gazeta Kościańska
Karina Jankowska

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Wazony i świeczniki

2019-07-25

Członkinie Klubu Seniora „Złota Jesień” w Racocie w ramach programu „Jesień życia – radość bycia” zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie spotkały się na warsztatach twórczych. Uczestniczki podczas cotygodniowych zajęć tj. 15.07., 22.07. br. wykonały piękne wazony, świeczniki. Podstawowym materiałem do wykonania prac były plastikowe łyżeczki.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Makrama w Racocie

2019-07-15

Grupa członkiń Klubu Seniora „Złota Jesień” w Racocie spotkały się na warsztatach artystycznych. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach programu „Jesień życia – radość bycia” przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie. Uczestniczki na trzech kolejnych zajęciach tj. 17.06., 01.07. oraz 08.07. br. poznały technikę wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Na pierwszym spotkaniu Panie wykonały piórka. Podczas następnych warsztatów uczestniczki plotły lampiony. Powstały piękne makramowe dekoracje.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Zawiadomienie o wyborze oferty

2019-07-09

Zawiadomienie o wyborze oferty w postępowaniu pn PRZYGOTOWANIE I DOSTAWA CIEPŁYCH POSIŁKÓW OBIADOWYCH DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI NA TERENIE GMINY KOŚCIAN OD WRZEŚNIA 2019 R. DO CZERWCA 2020 R.”

Dołączone pliki:

1) ZawiadomienieZapytanie ofertowe

2019-07-02

Dyrektor GOPS w Kościanie zaprasza do składania ofert w postępowaniu pn PRZYGOTOWANIE I DOSTAWA CIEPŁYCH POSIŁKÓW OBIADOWYCH DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI NA TERENIE GMINY KOŚCIAN
OD WRZEŚNIA 2019 R. DO CZERWCA 2020 R.”

Zgodnie z art. 15a o zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie spółdzielnie socjalne działające na podstawie ustawy o spółdzielniach socjalnych.

Dołączone pliki:

1) Zapytanie ofertoweINFORMACJA w sprawie wniosków o wypłatę świadczeń przekazywanych elektronicznie

2019-07-01

Osoby składające wniosek drogą elektroniczną proszone są o rzetelne wypełnianie wniosków i prawidłowe przekazywanie ich do właściwych organów, tj:
mieszkańcy gminy Kościan – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie ul. Młyńska 15 (GOPS Kościan).
mieszkańcy miasta Kościan - Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie ul. Szczepanowskiego 1 (OPS Kościan);
Informacja dotycząca terminów składania wniosków o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2019/2020.

2019-06-27

Dołączone pliki:

1) InformacjaInformacja dotycząca terminów składania wniosków o świadczenia rodzinne na okres zasiłkowy 2019/2020.

2019-06-27

Dołączone pliki:

1) InformacjaInformacja dotycząca terminów składania wniosków o świadczenie wychowawcze (500+) na okres 2019/2021.

2019-06-27

Dołączone pliki:

1) InformacjaRządowy program Dobry Start (300+) w 2019 r.

2019-06-27

Dołączone pliki:

1) InformacjaMakrama

2019-06-17

W Klubie Seniora „Złoty Kłos” w Choryni członkinie oraz osoby zaprzyjaźnione z Klubem spotkały się na warsztatach artystycznych. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach programu „Jesień życia – radość bycia” przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie. Uczestniczki na trzech kolejnych zajęciach tj. 30.05., 06.06. oraz 13.06. poznały technikę wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Na pierwszym spotkaniu Panie wykonały piórka. Podczas następnych warsztatów uczestniczki plotły podstawki. Początkowo sprawiająca trudność technika okazała się nie taka skomplikowana. Powstały piękne makramowe dekoracje.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Słodkości w Racocie

2019-06-12

W poniedziałek 10.06.2019 r. w Racocie odbyły się warsztaty kulinarne, w których uczestniczyły Seniorki wraz z wnukami. Członkinie Klubu Seniora "Złota Jesień" wraz z dziećmi przygotowywały gofry. Spotkanie adresowane było do najstarszych i najmłodszych mieszkańców Racotu. Po przygotowaniu ciasta i wysmażeniu gofrów dzieci mogły dekorować je słodkościami. Każdy wybierał swoje ulubione owoce, bitą śmietanę lub czekoladę. Później została tylko degustacja. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Było słodko i smacznie. Tego dnia była piękna pogoda, która zachęcała do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci chętnie bawiły się, wymyślając różne zabawy.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Program "Rodzina 500+" od 1 lipca 2019 – bez kryterium dochodowego

2019-05-30

Dołączone pliki:

1) Program "Rodzina 500+"Kwiaty z rajstop

2019-05-29

Członkinie Klubu Seniora „Złota Jesień” w Racocie w ramach programu „Jesień życia – radość bycia” zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie spotkały się na warsztatach twórczych. Uczestniczki podczas cotygodniowych zajęć tj. 13.05., 20.05. oraz 27.05. wykonały kwiaty z rajstop. Panie zrobiły piękne bukiety ze storczyków, róż oraz lilii.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Rajstopowe storczyki

2019-05-27

W Klubie Seniora „Złoty Kłos w Choryni członkinie oraz osoby zaprzyjaźnione z Klubem brały udział w zajęciach rękodzieła artystycznego. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach programu „Jesień życia – radość bycia” przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie. Na dwóch spotkaniach tj. 16.05 oraz 23.05 Panie wykonały storczyki z rajstop. Do wykonania ich potrzebne były: kolorowe rajstopy, drut, obcęgi, doniczki, taśma florystyczna, nici, nożyczki. Powstały piękne bukiety storczyków.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię

   Zobacz także: Aktualności - archiwum (16-536 z 536)
      Świadczenia
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Dobry start (300 dla ucznia)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Druki
      Świadczenia rodzinne
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Dobry start (300 dla ucznia)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Karta Dużej Rodziny
      Wymagane dokumenty
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Dobry start (300 dla ucznia)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny

Get Adobe Flash player


 
 


 

 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie ul. Młyńska 15, 64-000 Kościan, tel. (65)512-07-26, tel./faks: (65)512-35-43

 
Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji